За семь лет до Чернобыля
Автофоторобот
vdmironov
       "– Кажется, мы сожгли реактор".
       Главный инженер атомной электростанции повернулся к Директору, который не отрываясь смотрел на приличных размеров отверстие в корпусе реактора.


      Итак, за 7 лет до Чернобыльской катастрофы советские граждане с напряжением следили за расследованием причин разрушения технологического канала реактора РБМК,

Так что же произошло?Collapse )


Запад в последний момент отказал азербайджанской оппозиции в поддержке
lararomanova

11 апреля 2018 года в Азербайджане состоялись внеочередные выборы президента, по результатам которых ожидаемо победил действующий глава государства Ильхам Алиев. Ключевые оппозиционные партии страны отказались выставлять своих кандидатов и предупредили, что не признают результатов голосования. По их мнению, граждане Азербайджана должны выйти на митинги протеста и потребовать от вновь избранного президента отказаться от своего поста. Репетицией народного восстания стал митинг, проходивший в Баку 10 марта под лозунгами: "Внеочередная диктатура", "Конец диктатуре, конец грабежу, конец монархии", "Жизнь закончится, а кредиты нет", "Здравоохранение в агонии, образование больно" и т.п. Однако на этом дело оппозиции застопорилось: они не смогли организовать ни одного крупного антиправительственного мероприятия ни в одном из городов Азербайджана. Частично это бездействие объясняется в гневном послании главы Института свободы и безопасности журналистов Эмина Гусейнова директору Freedom House по европейским и евразийским программам Марку Берендту (Marc Behrendt).


Читати більшеCollapse )


Польща і Угорщина: українофоби об'єднують зусилля
antlutsyuk

Претензії наших найближчих сусідів довгий час обмежувалися лише недоречними популістськими заявами, які можна було висміювати або навіть не звертати на них уваги. Але тепер Польща і Угорщина задіють у своїй антиукраїнській політиці різноманітні дипломатичні важелі, які завдають цілком реальної шкоди міжнародним амбіціям України.

Заплановане на 14-15 лютого засідання комісії Україна-НАТО на зустрічі міністрів оборони країн Альянсу не відбулося через накладене вето з боку Будапешта. У планах угорців також зірвати надання Україні на саміті НАТО 11-12 липня статусу аспіранта в Альянсі. У Польщі з 1 березня став діяти закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заперечення злочинів бійців ОУН-УПА проти поляків, що може мати серйозні юридичні наслідки для українських громадян. При цьому польська влада настільки перестаралася з пропагандою, що рівень антиукраїнських настроїв в країні досяг свого піку за останні 10 років.

Після отримання поляками в 2018 році членства в Радбезі ООН, від них можна очікувати нових дипломатичних провокацій з самими непередбачуваними наслідками для України. При цьому Угорщина активно підкидає ідеї своєму партнерові по Вишеградській четвірці.

Читати більшеCollapse )

Тимошенко запідозрили в отриманні грошей від Каддафі на президентську кампанію 2010-го року
yourmimihal

До президентських виборів ще рік, але зачистка політичного простору вже почалася.

Депутати від БПП розгорнули цілу інформаційну кампанію з дискредитації основного опонента Петра Олексійовича. Для початку нардеп Світлана Заліщук на своїй сторінці в Facebook викладає посилання на інтерв'ю сина покійного лівійського диктатора, який повідав виданню middleeastmonitor.com про те, хто крім Саркозі "від Києва до Брюсселя" отримував гроші на політичну діяльність.


Читати більшеCollapse )


"Батьківщина", "Громадянська позиція" і "ДемАльянс" під пильною увагою СБУ і ГПУ
andyvakolyuk

Активність ГПУ і СБУ на тлі посиленої підготовки оточення Порошенка до президентських виборів в 2019 році говорить про те, що низка кримінальних розслідувань щодо політиків і громадських діячів не обмежиться резонансним арештом Надії Савченко та Володимира Рубана. Деякі депутати, хто проголосував за позбавлення "агентші Кремля" депутатської недоторканності, незабаром можуть опинитися на її місці. Савченко, хоч і є гучним критиком Порошенка, через свої неадекватні вчинки не є серйозною загрозою для президента і його оточення. Підставивши себе революційними розмовами, вона більше виручила Порошенка, ніж його налякала. Гучна кримінальна справа про підготовку державного перевороту і теракту в будівлі Верховної Ради стане вагомим приводом для ГПУ, СБУ і МВС звернути увагу на іншу масу парламентаріїв і їх помічників. Позакоаліційні фракції, одноголосно погодившись із звинуваченнями проти Савченко, тепер повинні бути готовими до того, що кримінальні розслідування щодо їх депутатів будуть виглядати абсолютно легітимними. У правлячій коаліції не забули скористатися цією ситуацією, і перший заступник голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Пинзеник надіслав в ГПУ звернення з питанням про причетність до підривної діяльності депутатів "Батьківщини".

Читати більшеCollapse )

Польські прикордонники вимагають письмової відмови від Бандери
vikbasalaj

Незважаючи на засудження з боку США, Ізраїлю, Франції, України, голови ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, який заявив, що прийнятий в Польщі оновлений закон про Інститут національної пам'яті "повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження думок", а також ігноруючи лист, підписану десятками представників польської інтелігенції, президент Польщі Анджей Дуда не послухав голосу розуму і 6 лютого поставив свій підпис під цим скандальним законом.

Читати більшеCollapse )

СЫН АРКАДАГА ИДЕТ В ПОЛИТИКУ
bayramsodj

Коридоры власти


Есть новости, которые позволяют по-иному взглянуть на политическую жизнь Туркменистана. Нас ждут выборы в Парламент и в этой связи заметили, что на политическом Олимпе республики зажигается новая звезда. Многие политологи прочат сыну Аркадага Сердару пост спикера Парламента. Иными словами, он становится вторым человеком в государстве. Хорошо это или плохо?

Читати більшеCollapse )

Антиукраїнські ініціативи Варшави...
androgolov
Антиукраїнські ініціативи Варшави: від Порошенка вимагають всенародного обговорення відповідних заходів

Польський закон "Про Інститут національної пам'яті" наробив чимало шуму в інформаційному просторі багатьох країн. Більшою мірою це торкнулося, зрозуміло, України, так як очорнення пам'яті українських воїнів, які боролися за незалежність країни, не тільки образливо для нашого народу, а й ставить під великий знак питання будь-які відносини з офіційною Варшавою, яка довгий час вважалася нашим хорошим партнером і союзником.

Читати більшеCollapse )

У підсумку, обурене громадську думку виразилося в петиції до Порошенка з вимогою провести всеукраїнський референдум, на якому пропонується обговорити можливі заходи у відповідь на прийнятий в Польщі антиукраїнський закон.

Автор петиції нагадує Порошенко його заяву про те, що "українці не потребують вказівках, яких героїв їм почитати, а яких - ні". Хороші і правильні слова, проте справи президента, втім, як і багатьох інших представників нашої політичної еліти, поки не підтверджують прихильність цим ідеям.

Полякам слід знати, що в подібні ігри можна грати і вдвох, не думаю, що по-справжньому жорстку відповідь на зраду їх сильно обрадує. А то, що при всенародному обговоренні відповідь буде жорсткою, сумніватися не доводиться, адже український народ вшановує пам'ять своїх героїв, цінує і поважає їх подвиг в ім'я незалежної України і завжди готовий стояти до кінця за власні національні ідеали.

Очевидно, що на тлі млявої реакції влади подібна ініціатива є не просто корисною, але і вкрай необхідною, гібридна війна проти України йде по всіх фронтах і тільки своєчасна і адекватна реакція на погрози, звідки б вони не виходили, збереже нашу державу, за яку боролися герої яких очорнюють недружні сусіди!


СДПН зажадає від Польщі компенсацій за "Повернуті землі"
kivaxandr

У Німеччині Союз молодих соціалістів і соціалісток СДПН "Юзос" готує новий законопроект "про відшкодування шкоди", завданої країні Польщею в результаті переходу "Повернутих земель" під польську юрисдикцію.

Читати більшеCollapse )


Украина-Германия: на пути к восстановлению исторической справедливости
maviklo

История становления украинского государства в XX веке полна трагических страниц и большого количества обоснованных претензий к нашим европейским и вроде как цивилизованным соседям. На фоне нарастающей антиукраинской истерии в Польше, принятия провокационных законов и откровенно враждебных высказываний политиков разного уровня позиция нашей власти долгое время была, мягко говоря, вялой. Заявление Верховной Рады о "резком осуждении" скандального польского закона об Институте национальной памяти выглядело поначалу неубедительно и жалко. Однако, как показало время, парламентарии на одних лишь словах останавливаться не собираются. Стало известно о совместной инициативе Председателя Верховной рады Парубия и Председателя фракции СДПГ в бундестаге Андреи Налес по разработке адекватного ответа на растущую в геометрической прогрессии наглость официальной Варшавы.

Читати більшеCollapse )?

Log in

No account? Create an account